Loading...
Yhteystiedot 2018-06-18T09:28:21+03:00

YHTEYSTIEDOT

Toimisto
Puh. 044 7044310
toimisto@vvary.fi

Avoinna arkisin 10-14.
Heinäkuun suljettu.

Käynti- ja postiosoite
Kinaporinkatu 2 D, 3. kerros
00500 Helsinki

Laskutusosoite (vain laskuille):
Vailla vakinaista asuntoa ry
PL 176, 00101 Helsinki

TOIMISTON TYÖNTEKIJÄT

Toiminnanjohtaja
Sanna Tiivola
Puh. 050 407 9702
sanna.tiivola@vvary.fi

Matalan kynnyksen toiminnan esimies ja asumispalvelupäälikkö
Jussi Lehtonen
Puh. 050 373 0920
jussi.lehtonen@vvary.fi

Järjestösihteeri 
Emmi Koivisto
Puh. 050 407 9703
emmi.koivisto@vvary.fi

Viestintä & Asukki-lehti
Katri Immonen
Puh. 044 773 4700
katri.immonen@vvary.fi

Taloussihteeri
Kirsi Lehtinen
Puh. 044 758 5755
kirsi.lehtinen@vvary.fi

MATALAN KYNNYKSEN PALVELUT

Asumisneuvonta
Ulla Pyyvaara
Puh. 050 443 0102
asumisasiat@vvary.fi

Liikkuva tuki / Palveluohjaus
Ohjaaja Juhani Haapamäki
Puh. 044 520 7870
liikkuvatuki@vvary.fi

Yökiitäjä
Etsivän työn tiimi
Puh. 050 528 2013
yokiitaja@vvary.fi

VEPA, Vertais- ja vapaaehtoistoiminnan keskus
Vaasankatu 5 (katutaso)
Puh. 050 443 1065
vepa@vvary.fi

Maahanmuuttoasioiden asiantuntija
Heini Puurunen
Puh. 044 260 38 18
heini.puurunen@vvary.fi

Yökeskus Kalkkers
Vaasankatu 5, 00500 Helsinki
Puh. 050 443 1068 ja 050 443 1065
kalkkers@vvary.fi

Kannelmäen yhteisöhanke
Puh. 044 5665473

Vartiosaari
Juhani Haapamäki
Puh. 044 520 7870
liikkuvatuki@vvary.fi

ASUMISYKSIKÖT

Sällikoti
Helsinginkatu 50 D, Cecilia-talo
00530 Helsinki
sallikoti@vvary.fi
Puh. 050 443 1060

Junailijankujan asumisyksikkö
Junailijankuja 3
00520 Helsinki
puh. 044 792 4650

Asumisyksiköiden vastaava
Janita Kannonkari
puh. 044 770 3560
janita.kannonkari@vvary.fi
Asukkaiden asiainhoitopuhelin 044 7304525

Yököt Sällikoti ja Junailijankuja
puh. 044 767 1445

Sosiaaliohjaaja, Junailijankujan asumisyksikkö

puh. 044 797 8991

Asumispalvelut, sairaanhoitaja

Janita Kannonkari
puh. 044 770 3560
janita.kannonkari@vvary.fi

OMAT AVAIMET 2
KOKEMUSASIANTUNTIJAT KOULUTTAJINA JA MENTOREINA

 

Projektivastaava
Carole Brady
Puh. 050 443 1063
carole.brady@vvary.fi

Projektikoordinaattori
Jenni Eronen
Puh. 050 407 9701
jenni.eronen@vvary.fi

Projektityöntekijä
Jarmo Eronen
Puh. 044 768 5531
jarkka@vvary.fi

Projektityöntekijä
Mikko Vehniäinen
Puh. 0504431061
mikko.vehniainen@vvary.fi

MUUT HANKKEET

Naiserityisyys asunnottomuustyössä NEA -osahanke

Hanketyöntekijä
Janna Sandström
Puh. 044 035 2323
janna.sandstrom@vvary.fi

Toimekas -hanke, Junailijankujan asumisyksikkö

Mirja Varsamäki
Hanketyöntekijä
Puh. 044 718 0054
mirja.varsamaki@vvary.fi

HALLITUS

 

Puheenjohtaja

Reijo Pipinen
reijo.pipinen@vvary.fi
Puh. 044 737 1445

Hallituksen vpj.

Markus Himanen

Jäsenet

Kirsti Kangas

Jonna Köpilä

Kari Junnikkala

Esa Uusi-Kerttula

Matti Malkki

Varajäsenet

Pirkko Vuorinen

Anja Nysten