YHTEYSTIEDOT

Vva ry:llä kaikki ovat juuri sellaisia kuin ovat. Tule sinäkin sellaisena kuin olet.

Toimisto
Puh. 044 7044310
toimisto@vvary.fi

Avoinna arkisin 10-14.

Käynti- ja postiosoite
Kinaporinkatu 2 D, 3. kerros
00500 Helsinki

Laskutusosoite (vain laskuille):
Vailla vakinaista asuntoa ry
PL 176, 00101 Helsinki

TOIMISTON TYÖNTEKIJÄT

Toiminnanjohtaja
Sanna Tiivola
Puh. 050 407 9702
sanna.tiivola@vvary.fi

Matalan kynnyksen toiminnan esimies ja asumispalvelupäälikkö
Jussi Lehtonen
Puh. 050 373 0920
jussi.lehtonen@vvary.fi

Järjestösuunnittelija, Asunnottomien yön koordinaattori
Tiina Aitta
Puh. 050 407 9703
tiina.aitta@vvary.fi

Viestintä & Asukki-lehti, Varainhankinta
Erja Morottaja
Puh. 044 773 4700
erja.morottaja@vvary.fi

Taloussihteeri
Kirsi Lehtinen
Puh. 044 758 5755
kirsi.lehtinen@vvary.fi

Toimistoassistentti
Niina Aaltonen
Puh. 044 704 4310
niina.aaltonen@vvary.fi

MATALAN KYNNYKSEN PALVELUT

Asumisneuvonta
Ulla Pyyvaara
Puh. 050 443 0102
asumisasiat@vvary.fi

Asumisneuvonta
Robin Helenius
Puh. 050 502 6723
robin.helenius@vvary.fi

Maahanmuuttoasioiden asiantuntija
Martta Pietarinen
Puh. 044 260 3818
martta.pietarinen@vvary.fi

Liikkuva tuki / Palveluohjaus
Ohjaaja Juhani Haapamäki
Puh. 044 520 7870
liikkuvatuki@vvary.fi

Yökiitäjä
Etsivän työn tiimi, Tumppi
Puh. 050 528 2013
yokiitaja@vvary.fi

Yökiitäjä
Etsivän työn tiimi, Vesku
Puh. 050 528 2013
yokiitaja@vvary.fi

VEPA, Vertais- ja vapaaehtoistoiminnan keskus
Jan Viitala
Vaasankatu 5 (katutaso)
Puh. 050 443 1065
vepa@vvary.fi

Yökeskus Kalkkers
Vaasankatu 5, 00500 Helsinki

Avoinna asunnottomille joka yö klo 22-06
Puh. 050 443 1068
kalkkers@vvary.fi

Vartiosaari
Juhani Haapamäki
Puh. 044 520 7870
liikkuvatuki@vvary.fi

Kannelmäen yhteisöhanke
Puh. 044 5665 473

ASUMISYKSIKÖT

Sällikoti
Helsinginkatu 50 D,
Cecilia-talo
00530 Helsinki
sallikoti@vvary.fi
Puh. 050 443 1060

Junailijankujan asumisyksikkö
Junailijankuja 3
00520 Helsinki
puh. 044 792 4650

Asumisyksiköiden vastaava
Janita Kannonkari
puh. 044 770 3560
janita.kannonkari@vvary.fi
Asukkaiden asiainhoitopuhelin 044 7304525

Sosiaaliohjaaja, Junailijankujan asumisyksikkö
Noora Reunanen
puh. 044 797 8991

Sairaanhoitaja, asumispalvelut

Kari Tiensuu
puh. 050 543 2358

Yöhoitajat Sällikoti
ja Junailijankuja

puh. 044 767 1445

Asumisohjaaja
Susanna Karalahti

KOKEMA

– KOKEMUSASIANTUNTIJAT KOULUTTAJINA JA MENTOREINA

 

Tiimin esimies
Carole Brady
Puh. 050 443 1063
carole.brady@vvary.fi

Mentori, KOKEMA ja NEA-hanke
Jenni Eronen
Puh. 050 407 9701
jenni.eronen@vvary.fi

Mentori
Jarmo Eronen
Puh. 044 768 5531
jarkka@vvary.fi

Mentori
Mikko Vehniäinen
Puh. 050 443 1061
mikko.vehniainen@vvary.fi

HALLITUS

 

Puheenjohtaja

Reijo Pipinen
reijo.pipinen@vvary.fi
Puh. 044 737 1445

Hallituksen vpj.

Markus Himanen

Jäsenet

Esa-Uusi Kerttula

Jonna Köpilä

Kirsti Kangas

Kari Junnikkala

Varajäsenet

Anja Nysten

Mika Välipirtti