YHTEYSTIEDOT

Vva ry:llä kaikki ovat juuri sellaisia kuin ovat. Tule sinäkin sellaisena kuin olet.

Toimisto
Puh. 044 7044310 (puhelinpäivystys klo 10:00-14:00)
toimisto@vvary.fi
(Älä jätä tähän numeroon ääni- tai tekstiviestejä. Viestejä ei voida käsitellä.)

Käynti- ja postiosoite
(toimisto, asumisneuvonta, maahanmuuttotyö, Kokema, matalan kynnyksen esimies)

Kinaporinkatu 11 A, 2. kerros
00500 Helsinki

Vepan  käyntiosoite
Hämeentie 64, katutaso
Helsinki

Laskutustiedot:

Olemmme siirtyneet sähköiseen ostolaskujen käsittelyyn. Siksi pyydämme toimittamaan kaikki meille osoitetut laskut seuraavien ohjeiden mukaan:
Verkkolaskut
OVT-tunnus: 003710585399
Operaattori: BasWare
BasWaren tunnus: BAWCF122

Laskuja voi myös toimittaa sähköpostilla osoitteeseen:
laskut@administer.fi

Lisätietoja antavat:
Sanna Tiivola puh: 050 407 9702 tai Sari Puurula 020 703 2137 (sari.puurula@administer.fi)

TOIMISTON TYÖNTEKIJÄT

Toiminnanjohtaja
Sanna Tiivola
Puh. 050 407 9702
sanna.tiivola@vvary.fi

Matalan kynnyksen toiminnan esimies ja asumispalvelupäälikkö
Jussi Lehtonen
Puh. 050 373 0920
jussi.lehtonen@vvary.fi

Järjestösuunnittelija, Asunnottomien yön koordinaattori
Tiina Aitta
Puh. 050 407 9703
tiina.aitta@vvary.fi

Viestintä & Asukki-lehti
Varainhankinta,
Asunnotomien yön viestintä ja markkinointi
Erja Morottaja
Puh. 044 773 4700
erja.morottaja@vvary.fi

Taloussihteeri
Kirsi Lehtinen
Puh. 044 758 5755
kirsi.lehtinen@vvary.fi

MATALAN KYNNYKSEN PALVELUT

Asumisen neuvonta
Ulla Pyyvaara
Puh. 050 443 0102
asumisasiat@vvary.fi

Maahanmuuttoasioiden asiantuntija
Heini Puurunen
Puh. 044 260 3818
heini.puurunen@vvary.fi

Liikkuva tuki / Palveluihin ohjaus
Ohjaaja Juhani Haapamäki
Puh. 044 520 7870
liikkuvatuki@vvary.fi

Yökiitäjä
Etsivän työn tiimi, Tumppi
Puh. 050 528 2013
yokiitaja@vvary.fi

Yökiitäjä
Etsivän työn tiimi, Vesku
Puh. 050 528 2013
yokiitaja@vvary.fi

VEPA, Vertais- ja vapaaehtoistoiminnan keskus
ohjaaja Jan Viitala
Hämeentie 64 (katutaso)
Puh. 044 566 5473
vepa@vvary.fi

VEPA, Vertais- ja vapaaehtoistoiminnan keskus
Hämeentie 64 (katutaso)
Avoinna asunnottomille klo 9:00-14:00
Puh. 050 443 1065
vapa@vvary.fi

Yökeskus Kalkkers
Avataan taas syys- ja talvikaudella.

Avoinna asunnottomille joka yö klo 22-06
Puh. 050 443 1068
kalkkers@vvary.fi

Vartiosaari
Juhani Haapamäki
Puh. 044 520 7870
liikkuvatuki@vvary.fi

ASUMISYKSIKÖT

Sällikoti
Helsinginkatu 50 D,
Cecilia-talo
00530 Helsinki
sallikoti@vvary.fi
Puh. 050 443 1060

Junailijankujan asumisyksikkö
Junailijankuja 3
00520 Helsinki
puh. 044 792 4650

Asumisyksiköiden vastaava
Janita Kannonkari
puh. 044 770 3560
janita.kannonkari@vvary.fi
Asukkaiden asiainhoitopuhelin 044 7304525

Sosiaaliohjaaja, Junailijankujan asumisyksikkö
Noora Reunanen
puh. 044 797 8991

Sairaanhoitaja, asumispalvelut

Kari Tiensuu
puh. 050 543 2358

Yöhoitajat Sällikoti
ja Junailijankuja

puh. 044 767 1445

Asumisohjaaja
Susanna Karalahti

KOKEMA

– KOKEMUSASIANTUNTIJAT KOULUTTAJINA JA MENTOREINA

 

Tiimin esimies
Carole Brady
Puh. 050 443 1063
carole.brady@vvary.fi

Mentori, KOKEMA ja NEA-hanke
Jenni Eronen
Puh. 050 407 9701
jenni.eronen@vvary.fi

Mentori
Jarmo Eronen
Puh. 044 768 5531
jarkka@vvary.fi

Mentori
Mikko Vehniäinen
Puh. 050 443 1061
mikko.vehniainen@vvary.fi

Mentori: Kokema ja NEA-hanke
Riikka Tuomi
Puh. 050 407 9704
riikka.tuomi@vvary.fi

HALLITUS

 

Puheenjohtaja

Reijo Pipinen
reijo.pipinen@vvary.fi
Puh. 044 737 1445

Jäsenet

Minna Wahlman
Elina Pajula
Mika Välipirtti
Esa-Uusi-Kerttula
Kirsti Kangas
Markus Himanen
Kari Junnikkala
Matti Malkki
Jonna Köpilä