YHTEYSTIEDOT

Vva ry:llä kaikki ovat juuri sellaisia kuin ovat. Tule sinäkin sellaisena kuin olet.

Toimisto
Puh. 044 7044310 (puhelinpäivystys arkisin klo 10:00-14:00)
toimisto@vvary.fi
(Älä jätä tähän numeroon ääni- tai tekstiviestejä. Viestejä ei voida käsitellä.)

Vva ry:n postiosoite
(toimisto, asumisneuvonta, maahanmuuttotyö, Kokema, matalan kynnyksen esimies, ja myös Vepan ja Kalkkersin posti)

Opastinsilta 8 B
005200 Helsinki

Vepan ja Kalkkersin käyntiosoite
Ratamestarinkatu 6
00520 Helsinki

Laskutustiedot:

Olemmme siirtyneet sähköiseen ostolaskujen käsittelyyn.
Verkkolaskut
OVT-tunnus: 003710585399
Operaattori: BasWare
BasWaren tunnus: BAWCF122

Laskuja voi myös toimittaa sähköpostilla osoitteeseen:
laskut@administer.fi

Lisätietoja antavat:
Sanna Tiivola puh: 050 407 9702 tai Sari Puurula 020 703 2137 (sari.puurula@administer.fi)

Lahjoituksiin liittyvät tiedustelut arkisin klo 9:00-15:00:
puh. 050 443 1068 tai 050 443 1065

TOIMISTON TYÖNTEKIJÄT

Toiminnanjohtaja
Sanna Tiivola
Puh. 050 407 9702
sanna.tiivola@vvary.fi

Asumispalvelupäälikkö ja matalan kynnyksen toiminnan vastaava
Jussi Lehtonen
Puh. 050 373 0920
jussi.lehtonen@vvary.fi

Järjestösuunnittelija, Asunnottomien yön koordinaattori
Vlada Petrovskaja
Puh. 050 407 9703
vlada.petrovskaja@vvary.fi

Viestintä & Asukki-lehti
Varainhankinta,
Asunnotomien yön viestintä ja markkinointi
Erja Morottaja
Puh. 044 773 4700
erja.morottaja@vvary.fi

Taloussihteeri
Kirsi Lehtinen
Puh. 050 443 1061
kirsi.lehtinen@vvary.fi

MATALAN KYNNYKSEN PALVELUT

Matalan kynnyksen palveluiden esihenkilö
Jenni Eronen
Puh. 050 407 9701
jenni.eronen@vvary.fi

Asumisneuvonta
Ulla Pyyvaara
Puh. 050 443 0102
asumisasiat@vvary.fi

Maahanmuuttoasioiden asiantuntija
Heini Puurunen
Puh. 044 260 3818
heini.puurunen@vvary.fi

Naiserityinen työ ja osallisuus
ohjaaja Heidi Heino
Ratamestarinkatu 6
Puh. 050 502 1028
heidi.heino@vvary.fi

Liikkuva tuki / Palveluohjaus
Ohjaaja Juhani Haapamäki
Puh. 044 520 7870
liikkuvatuki@vvary.fi

Yökiitäjä
Etsivän työn tiimi, Tumppi
Puh. 050 528 2013
yokiitaja@vvary.fi

Yökiitäjä
Etsivän työn tiimi, Vesku
Puh. 050 528 2013
yokiitaja@vvary.fi

VEPA, Vertais- ja vapaaehtoistoiminnan keskus
Ratamestarinkatu 6
Avoinna asunnottomille maanantaista perjantaihin klo 9:00-15:00
Puh. 050 443 1065
vepa@vvary.fi

VEPA, Vertais- ja vapaaehtoistoiminnan keskus
ohjaaja Jan Viitala
Ratamestarinkatu 6
Puh. 044 566 5473
vepa@vvary.fi

VEPA, Vertais- ja vapaaehtoistoiminnan keskus
ohjaaja Kari Pietilä
Ratamestarinkatu 6
Puh. 050 551 3555
vepa@vvary.fi

Yökeskus Kalkkers
Ratamestarinkatu 6
Avoinna asunnottomille talvikaudella
joka yö klo 22-06
Puh. 050 443 1068
kalkkers@vvary.fi

Vartiosaari
Juhani Haapamäki
Puh. 044 520 7870
liikkuvatuki@vvary.fi

ASUMISYKSIKÖT

Sällikoti
Helsinginkatu 50 D,
Cecilia-talo
00530 Helsinki
sallikoti@vvary.fi
Puh. 050 443 1060

Junailijankujan asumisyksikkö
Junailijankuja 3
00520 Helsinki
puh. 044 792 4650

Asumispalvelupäälikkö
Jussi Lehtonen
Puh. 050 373 0920
jussi.lehtonen@vvary.fi

Sosiaaliohjaaja, Junailijankujan asumisyksikkö
Noora Reunanen
puh. 044 797 8991

Asumisohjaaja
Susanna Karalahti

Yöhoitajat Sällikoti
ja Junailijankuja

puh. 044 767 1445

KOKEMA

– KOKEMUSASIANTUNTIJAT KOULUTTAJINA JA MENTOREINA

 

Tiimin esimies
Carole Brady
Puh. 050 443 1063
carole.brady@vvary.fi

Mentori
Jenni Eronen
Puh. 050 407 9701
jenni.eronen@vvary.fi

Mentori
Jarmo Eronen
Puh. 044 768 5531
jarkka@vvary.fi

Mentori
Miro Tolonen
Puh. 044 035 2323
miro.tolonen@vvary.fi

SUPERNOVAT

Naistenkartanon ja Vailla vakinaista asuntoa ry:n kolmevuotisessa yhteishankkeessa tuetaan päihdekulttuurissa, asunnottomana ja vankilassa elävien naisten hyvinvointia vertaistuen avulla sekä kouluttamalla ja tiedottamalla ammattilaisia.

Supernovat-hankkeen työntekijöiden toimipisteen käyntiosoite: Kalliolan setlementtitalo, 1 krs. Sturenkatu 11, 00510 Helsinki

Kokemusmentori
Riikka Tuomi
Puh. 050 407 9704
riikka.tuomi@naistenkartano.com

Kokemusmentori
Tii Judén
Puh. 050 553 3097
tii.juden@naistenkartano.com

HALLITUS

Puheenjohtaja

Reijo Pipinen
reijo.pipinen@vvary.fi
Puh. 044 737 1445

Jäsenet

Minna Wahlman
Elina Pajula
Mika Välipirtti
Esa-Uusi-Kerttula
Kirsti Kangas
Markus Himanen
Kari Junnikkala
Matti Malkki
Jonna Köpilä